Nowy projekt polityczny Roberta Biedronia

Robert Biedroń ogłosił, że buduje nowe ugrupowanie. Formacja wciąż jeszcze urzędującego prezydenta Słupska miałaby stać w opozycji zarówno do Platformy Obywatelskiej, jak i Prawa i Sprawiedliwości. Szczegóły projektu mają być znane w lutym.

Sam zainteresowany tak komentuje całą sprawę:

Chcę zmienić oblicze naszej polityki. Rozumiem tych, którzy nie chcą głosować na partie, które są po stronie prodemokratycznej. One wielokrotnie zawiodły. Najbliższe miesiące będę spędzał na spotkaniach w Polsce. Do końca roku odwiedzę ponad 40 miast naszego kraju tak, żeby już w lutym przedstawić nowy projekt polityczny: z nazwą, z programem, ze strukturami. Wtedy ogłosimy na konwencji nową przyszłość dla Polski.

Jeśli wszystko przebiegnie po myśli Biedronia, pierwszymi wyborami, w których wystartuje nowa formacja będą prawdopodobnie wybory do Europarlamentu na wiosnę przyszłego roku.

__________

Ogólnie rzecz biorąc, to ani mnie to grzać, ani ziębić. Znając życie Robercik i jego świta padną szybciej, niż zdążą powiedzieć „LGBT”. Niemniej jednak pewnie zabiorą parę głosów kretynom z Platformy. Wzmacniając jednocześnie PiS… Jak żyć, panie, w tym durnym kraju? Jak żyć?