Oświadczenie pastora Chojeckiego i Kościoła Nowego Przymierza ws. Mariana Kowalskiego

Kilka dni temu zwolennicy internetowej telewizji Idź Pod Prąd oraz działającego w Lublinie Kościoła Nowego Przymierza zostali zelektryzowani informacją o odejściu ze środowiska Mariana Kowalskiego. Były już prezes utworzonego w ubiegłym roku Ruchu 11 listopada o powodach swojej decyzji poinformował na jednym z portali społecznościowych.

We wczorajszym programie #IPPTV Paweł Chojecki obraził Stanisława Tymińskiego. O ile można dyskutować z jego poglądami politycznymi to nie ulega wątpliwości że Stanisław Tymiński zdobył majątek dzięki swym zdolnościom i ciężkiej pracy a jej owocami dzieli się z potrzebującymi np. w Ameryce Łacińskiej. Był też pierwszym politykiem, który usiłował powiedzieć nam prawdę o Lechu Wałęsie. Jest też jedyną osobą publiczną która poparła mnie w kampanii prezydenckiej 2015. Po głupiej napaści na Stanisława Tymińskiego nie mam już żadnych skrupułów wobec P.CH.
Oświadczam, że wszystkie inicjatywy ipp mają na celu wyłącznie budowę Kościoła Nowego Przymierza, kluby ipp to rodzaj nowicjatu, w którym dokonuje się selekcji i werbunku.(…)

KNP stopniowo ale skutecznie izoluje swych członków od rodzin i znajomych spoza grupy, ludzie ci pozbawiani są prywatności i podlegają nieustannej kontroli. Podsłuchiwanie i donosicielstwo są na porządku dziennym. Przywódca wyznacza trendy mody, kobietom nie wolno dbać o siebie a mężczyźni muszą harować na dziesięcinę.
Najbardziej szkoda mi p. Euniki, zamiast założyć normalną rodzinę marnuje się usługując zrzędliwemu ojcu. Jej uroda, inteligencja i pracowitość w normalnych warunkach mogłyby przynieść wiele dobra. Ma wspaniały potencjał dziennikarski.(…)

Niedługo trzeba było czekać na ripostę pastora Chojeckiego, który całą sprawę widzi z zupełnie innej perspektywy.

Kościół Nowego Przymierza w Lublinie wypłacał co miesiąc Panu Marianowi Kowalskiemu honorarium w wysokości około 15 000 zł. Pochodziło ono z dobrowolnych datków widzów Telewizji Idź Pod Prąd i zgodnie z publiczną obietnicą Pana Mariana Kowalskiego miało być przeznaczane nie tylko na jego prywatne potrzeby, ale i na finansowanie jego działalności społeczno-politycznej.(…) Patriotyczne Centrum Kultury Idź Pod Prąd prowadzone przez Kościół Nowego Przymierza w Lublinie było zawsze do dyspozycji Pana Mariana Kowalskiego na spotkania z wyborcami i odbywały się w nim spotkania z ludźmi, których przygotowywał do startu w najbliższych wyborach.

Jak wynika z treści opublikowanych przez Pastora, zarówno KNP jak i IPPTV nie zamierzają zaprzestać działalności. Tymczasem Marian Kowalski również szykuje się do założenia własnej telewizji.

__________

Marian uratowany! Dawny idol sporej części prawicy w Polsce wraca z dalekiego wygnania, tako bym rzekł. Żal jedynie, że tak długo zajęło mu kapnięcie się, z jaką sektą ma do czynienia. Niemniej jednak, panie Kowalski, lepiej późno niż wcale!