Poznań: Nowe nazwy ulic tylko dla kobiet

Poznańscy radni z Platformy Obywatelskiej oraz Zjednoczonej Lewicy przyjęli ustawę dotyczącą nadawania nazw nowych ulic w Poznaniu.

Rada miasta zdecydowała, że od przyszłego roku należy radykalnie zmienić politykę stolicy Wielkopolski w tej sprawie. Nowe ulice będą nosiły tylko i wyłącznie nazwiska kobiet (dotyczy to nazw historycznych). Taki ruch ma prowadzić do zwiększenia świadomości obywateli odnośnie roli płci żeńskiej na przestrzeni naszej historii.

2018 rok został uchwalony przez Sejm RP Rokiem Kobiet oraz jest to rok, w którym mija 100 lat od momentu wywalczenia przez kobiety w Polsce praw wyborczych. Naszym zdaniem jest to idealny moment, aby uhonorować wybitne kobiety. – stwierdziła radna PO, Karolina Fabiś-Szulc.

Ponadto, zdaniem radnych Zjednoczonej Lewicy kobiety są pomijane w społeczeństwie, a pamięć o tych najwybitniejszych skandalicznie ginie w umysłach Polaków, przykryta dokonaniami mężczyzn.


Panie, jebnij mnie rylem… Dobra, to teraz może zacznijmy usuwać mężczyzn ze stanowisk dyrektorskich w prywatnych korporacjach. Prym męskiej części w tej dziedzinie to przecież jawne chamstwo i demagogia społeczna dyskryminująca kobiety. Usuńmy mężczyzn – budowlańców. Wszak stanowią oni 95% pracowników tego sektora, to skandal! Wywalić Górników na zbity ryj! Dlaczego kobiety nie mogą złapać kilofa i zapieprzać w kopalni! A co z resztą co się pierdzielić będziemy. W ogóle zróbmy łączoną kadrę piłkarską, bo przecież podział w sporcie na mężczyzn i kobiety to już czysty szowinizm…

Ktoś rzec może, że to niby z tymi ulicami inicjatywa słuszna. Tylko czy one nie wpadły na to, że tych aktywnych kobiet mogło być jednak w naszej historii nieco mniej? Poza tym, patrząc na postulaty tych wszystkich nawiedzonych feministek, tego rodzaju inicjatywy zawsze budzą grozę. Nie wiadomo, co będzie potem. Usunięcie Warsa z Warszawy?