Raport CBOS: Polacy nie interesują się polityką

Według najnowszego raportu Centrum Badań Opinii Społecznej znaczna większość Polaków nie interesuje się polityką.

Badania przeprowadzone przez CBOS wykazały, że jedynie 17% obywateli naszego kraju z zainteresowaniem śledzi wydarzenia na politycznej scenie. Ponadto okazało się, że większość Polaków tylko rozmawia o polityce, nie poświęcając temu tematowi praktycznie żadnej uwagi. 45% respondentów zadeklarowało, że tą – ważną przecież – sferą interesuje się „średnio” albo wcale (takiej odpowiedzi udzieliło 38% ankietowanych).

Najwięcej o polityce dyskutują zwolennicy Nowoczesnej. Jeśli zaś chodzi o przedział wiekowy, to najbardziej aktywną grupą są ludzie w przedziale wiekowym 55 – 64 lat, osoby z wyższym wykształceniem, bogatsi oraz mieszkańcy większych aglomeracji. Warto również dodać, iż prawie 2/3 Polaków unika rozmów na tematy polityczne w miejscach publicznych.


Wiyncyj Demokracji, wiyncyj, a lepiej bedzie i bedzie dobrobyt! Te badania pokazują, jaki jest prawdziwy obraz całego tego ustroju, o który tak zażarcie walczą zwolennicy miłościwie nam opozycjonujących. 17% ludzi interesuje się polityką. Na wybory chodzi ok. 50%. Powiedzcie mi więc, do cholery, jak ten system ma funkcjonować, skoro w głosowaniu biorą udział ludzie nie mający zielonego pojęcia o tym, co się dzieje w kraju? I tak to potem wygląda, jak wygląda…

źródło zdjęć: sejm.gov.pl